Dijital Görüntüleme Sistemleri

Kliniğimizde, tedavilerimizde kullanmak üzere en modern ve en sağlıklı görüntüleme tekniklerini uygulamaktayız. Bu sayede muayene ve teşhis aşamasından itibaren hastalarımıza doğru tedavi yöntemini seçerek yine tedavi sürecinde sıkı takiplerini yapabilmekteyiz.

Yetişkin Ortodonti Tedavilerimiz

Invisalign iTero - 3 Boyutlu Dijital Tarama

3 Boyutlu ağız içi taraması ile hastalarımız dijital olarak taranır ve hemen tedavi sonucunda dişlerin yeni alacağı muazzam sonuç gösterilir. Seçilecek INVISALIGN tedavi yöntemi ile artık diş teli takma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Bir agıziçi tarama aygıtı olan iTero, dijital diş hekimliğinin ve dijital ortodontinin en kaliteli  şekilde yapılmasına olanak tanir. Ağız içi görüntüsünün birebir ekrana taşınmasına olanak tanıyan iTero, çapraşıklık, kapanış bozukluğu, çürük, diştaşı, asimetri, deformite gibi sorunların teşhisini kolaylaştırır, hastamiza da birebir rehberlik eder. Teşhis aşamasından sonra, en önemli özelliği tedavi sonucunuzun nasıl olacağını size anında gösterebilmesidir. Tedavi simülasyonu özelliği ile beklentilerinizi ve sonuçlari doktorunuzla anında konuşma imkanı tanır. Tedavi sırasında yapılacakları size gösterir ve bilgilenmenizi sağlar. Protez hastalarımızın işlerini labaratuara anında yollamamızi sağlar, ölçü derdinden kurtarır. Diş rengi seçiminde rehberlik yapar.

NemoFab - 3 Boyutlu Ortodonti & Ortognatik Cerrahi Planlama

Hastalarımızdan aldığımız 3D CBCT (Koni Işınlı Bİlgisayarlı Tomografi)  ile hasta resimlerimizi birleştirip hastalarımızın birebir kafa ve yüz görüntülerini oluşturabiliyoruz. Bu bize ortognatik cerrahi planlamalarında ameliyatı daha gerçekleştirmeden, program üzerinde birebir tasarlayabilme, simülasyon üzerinde ameliyat sonuçlarını görebilme ve veya eklem ile ilgili tedavilerimizde eklemin tedavi öncesi ve sonrası durumunu değerlendirebilme imkanı veriyor. Ameliyat veya eklem plaklarını tamamen dijital ortamda hazırlayıp eklemin ameliyat sırasında veya tedavisi sırasında yaptığı hareketi değerlendirebilme şansımız oluyor. Hava boşluğunu doğru değerlendirebildiğimiz için ameliyat sonrasında hastaların konforu maksimize ediliyor. Maksilla parça ameliyatı sırasında yapılacak Y kesimin yeri ameliyat öncesinde detaylı olarak planlandığı için plastik cerrah ve ortodontistin kombine çalışması kolaylaşıyor.

Planmeca Promax - Dijital Görüntüleme

Kliniğimizde bulunan ve en son teknoloji ürünü olan Planmeca Promax Digital Panoramik- Lateral Sefalometrik ve Posterior -Anterior Röntgen cihazlarıyla, vücudunuz minumum X-ışınına maruz kalır, böylece tedaviniz için doğru teşhisi koyarken sağlığınıza hak ettiği özeni de göstermiş oluruz. Röntgen dozlamasından önce hem yetişkin hem de çocuklar için özel hazırlanmış kurşun önlükle hem vücudunuz hem de tiroid bölgeniz tamamen korunmuş olacaktır.

Panoramik Röntgen

Yaklaşık olarak 30- 60 saniye arasında dişlere tatbik edilir. 6 aylık düzenli kontrollerde flor uygulaması yapılması çürüğe karşı önemli ölçüde koruma sağladığı bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Lateral Sefalometri

Özellikle ortodonti tedavilerinin planlanmasında vazgeçilmez olan sefalometrik röntgen, alt üst çene kemiklerini, dişleri, dişlerin kemiklere ve birbirlerine olan açılarını, kafa ve yüz kemiklerinin alt üst çene kemikleriyle oranını ve bunun gibi daha bir çok detayı gözler önüne serer ve sadece dişleri değil, dişlerinizin sizin yüz ve çene kemikleriyle nasıl daha uyumlu bir şekilde düzeltilmesi gerekliliğini ortaya koyar.