3D Dijital Muayene

Hem Yetişkin Ortodonti hem de Çocuk Ortodonti tedavilerinin en önemli seansı ilk muayenedir.
Kısa surede istenen sonucu elde etmek vakanın doğru teşhisinden geçer. Doğru teşhis, doğru tedavi planını getirir. Doğru tedavi planı da sizi hayal ettiğiniz gülüşe doğru zamanda ulaştırır.

Kliniğimize ilk geldiğinizde sistemik sağlık durumunuza tamamen hakim olabilmemiz için öncelikle bilgi formunu doldurursunuz. Sonra Panoramik ve Lateral Sefalometrik röntgenleriniz çekilir. Bu X-Ray’ler 2D olup ilk muayenede  eklemleriniz, sinüsleriniz, yüz kemikleriniz, çene kemikleriniz, dişleriniz ve dişlerin oturduğu alveol kemikleriniz  ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilmemizi sağlar. 

Olası eksik veya fazla diş, gömük diş, asimetri, openbite, nonokluzyona (çenelerin kapanmaması) sebebiyet veren alt-üst çene kemik bozuklukları, eklem ve eklem disk lokasyonu ile ilgili problemlerin teşhisinde daha detaylı muayene için CBCT (Koni Işınlı Bilgisayarlı Tomografi) çekilmesi gerekir. CBCT’ler NEMOFAB programımızda 3D olarak değerlendirilir ve ilk muayenede fark edilen sorunun detaylıca ele alınmasını ve tedavi planı oluşturulmasını sağlar. 

Ortodonti tedavisi planlanırken en önemli konu TMJ (temporomandibular eklem) pozisyonudur. Tedavinin kalıcılığı, okluzyonun başarısı ve hasta konforu buna bağlıdır. O yüzden tedavi öncesinde ve sonrasında eklemin durumu detaylı olarak incelenmelidir. Önce eklem sonra ortodonti ekolü  tedavide başarının anahtarıdır. 

Siz de klinikteki son teknoloji NEMOFAB yazılımında 3D olarak tüm dokularınıza hakim olacak ve tedavinizin teşhis ve planlamasında ne demek istediğimizi çok daha rahat anlayıp  içiniz rahat tedaviye başlayacaksınız. Tedavinin sonundaki farkı 3D olarak değerlendirebilecek ve kendinizi çok daha güvende hissedeceksiniz.